Strona główna > Ciekawostki, Egzorcyzm > Duchy, egzorcyzmy, egzorcyści cz.11

Duchy, egzorcyzmy, egzorcyści cz.11

16/11/2010

Od dzisiaj posiadamy nowy towar eksportowy – egzorcystów:

Polscy egzorcyści, którzy od wczoraj obradują w Niepokalanowie, będą pracować w Niemczech. W tym kraju nie ma komu pełnić tej posługi, a potrzebujących przybywa – pisze „Dziennik Polski”.

Polska może poszczycić się największą w Europie, poza Włochami, liczbą kapłanów mających mandat Kościoła na walkę z opętaniem. Jest ich już prawie stu. Są w każdej diecezji, w niektórych nawet kilku. Z roku na rok zgłasza się do nich coraz więcej osób. Nie tylko w Polsce, również w innych krajach, na przykład w Niemczech. W tym kraju brakuje jednak egzorcystów.

Ostatnio, hierarchowie niemieckiego Kościoła zwrócili się więc o pomoc do kapłanów z Polski przygotowanych do pełnienia tej posługi. Egzorcyzm to „praktyka liturgiczna i duchowa”, której celem jest pomoc ludziom prześladowanym przez złe moce i cierpiącym z tego powodu – wyjaśnia w obszernej publikacji „Dziennik Polski”.

źródło: wiadomosci.gazeta.pl

 1. Aga
  30/12/2010 o 22:28

  Opętanie ma solidne naukowe podstawy – demon przejmuje kontrolę nad opętanym. Psychiatria tak solidnych podstaw naukowych mimo stu kilkudziesięciu lat badania schizofrenii nie ma. Świadczy to chyba nie tylko o skromności lekarzy, prawda?
  Choć zawsze można twierdzić, że opętanie to choroba, a egzorcyzm jest takim psychologicznym fiku-miku opartym na sugestii. W sumie to nawet logicznie brzmi. Logiczniej niż „lek prawdopodobnie wpływa na receptory, gdyż pomaga na chorobę, w której jest prawdobodobnie problem z receptorami, gdyż działają na nią leki, które prawdopodobnie wpływają na receptory”. Oczywiście znajomość teorii nie jest ważna.
  Elektrowstrząsy wprowadzono, bo lekarze nie znali przypadku jednoczesnej schizofrenii i padaczki u jednego pacjenta. A gdy znaleźli ich całkiem sporo, to po prostu zmieniono w podręcznikach „metodę działania” na nieznaną, ale jakjuż nie miała związku ze schizofrenią, to homoseksualistów też można było nią leczyć. I dziewczyny, które w wieku 26 lat szukały chłopaka -dziś używa się do ich leczenia mieszanki kwasu i kamienowania. Też działa:)

 2. Aga
  30/12/2010 o 22:35

  pewnie nie byłbym tak surowy dla psychiatrii, gdyby fachowych lekarzy nie zamknięto za korupcję, a reszta w miarę rozgarniętych nie wyjechała.
  Podobno na Nowowiejskiej jest jakiś lekarz, z którego poziomu wiedzy pacjenci się nie nabijają. Podobno.

 1. No trackbacks yet.
Możliwość komentowania jest wyłączona.
%d blogerów lubi to: