Strona główna > Z przymrużonym okiem > Przedsiębiorstwo Holokaust

Przedsiębiorstwo Holokaust

08/08/2009

Obserwuję to hasło. Obserwuję po obu stronach sporu. I muszę przyznać z przykrością, że jego twórca mógł mieć rację. Bo jak inaczej nazwać sytuację, w której na ofiarach Holokaustu przeprowadza się współcześnie te same co do natury medyczne eksperymenty co w czasie jego trwania? Dla mnie to zbrodnia. I żartem przy niej staje się wspominanie ofiar. Traktowanych instrumentalnie.

Poczytajcie sami …

A gdyby miało zniknąć, gdyż teksty znikają:

Dziennik „Rzeczpospolita” informuje o skandalu, jaki w Izraelu wywołała wiadomość o grupie lekarzy, którzy eksperymentowali na starszych pacjentach – w tym również ocalałych z Holokaustu.

„Testy leku pobudzającego apetyt, podczas których głodzono pacjentów, ściąganie moczu bezpośrednio z pęcherza, wielokrotne przedawkowanie leków, ryzykowane zabiegi chirurgiczne” – gazeta wylicza praktyki, jakich dopuszczano się w dwóch izraelskich szpitalach: Kaplan Hospital w Rehowot i Hartzfeld Hospital w Gederze.

Za wszystkim stała grupa sześciu lekarzy geriatrów. Liczba ich ofiar może przekroczyć nawet 100 osób. Większość z pacjentów cierpiała na demencję lub zaburzenia psychiczne i nie była świadoma, że jest wykorzystywana do eksperymentów. Dodatkowo bulwersuje fakt, że część ofiar makabrycznych praktyk geriatrów, to ocalali z niemieckich obozów zagłady.

Sprawa wyszła na jaw, gdy opisała ją izraelski dziennik „Haarec”.

%d blogerów lubi to: