Strona główna > Ciekawostki, Egzorcyzm > Policjant ‚nie do zdarcia’

Policjant ‚nie do zdarcia’

26/06/2009

Jakiś czas temu informowałem o dziwnym zachowaniu niektórych mundurowych. Sprawa jak to się mawia ‚jest rozwojowa’ ;) Informacja poniżej:

Policjant ze Szczecina napisał list do papieża z prośbą o egzorcyzmy w komendzie – czytamy w „Głosie Szczecińskim”. Prośba w tej sprawie jest już w Watykanie.

Wspiera go grupa innych funkcjonariuszy. Pismo jest skierowane do Jego Eminencji Kardynała Wiliama Josepha Levady Prefekta Kongregacji Nauki Wiary oraz Papieskiej Komisji Biblijnej. Autor prośby cytuje odpowiednie przepisy prawa kanonicznego uzasadniające egzorcyzmy.

Sprawa ma związek z radcą prawnym komendy mec. Krzysztofem Gorazdowskim. Na portalu nasza-klasa, w rubryce „czym się aktualnie zajmuję” napisał: „Adwokat diabła”. Zdaniem autora pisma taka deklaracja prawnika budzi niepokój i wymaga interwencji kościelnej. Sugeruje, że sprawa może mieć wpływ na pogorszenie się stosunków państwo-kościół.

Mec. Gorazdowski tłumaczył dlaczego zdecydował się na kontrowersyjny wpis. – Mogę zapewnić, że nic mnie nie opętało i mogę poddać się badaniu. Każdy średnio zorientowany wie, że ten wpis na portalu, to było odniesienie do znanego filmu o prawnikach – powiedział.

źródło: wiadomosci.wp.pl

Zgaduję zatem, że lokalny biskup odmówił. Teraz pora na Watykan. A potem zostanie co? Chyba już tylko antylicho.pl.

  1. 28/06/2009 o 15:35

    Mnie się wydaje, że cały ten cyrk to happening kogoś z jajami, który ma ośmieszyć jakie Komenda Główna Policji w zespół z MSWiA zawarła w Episkopatem w sprawie duszpasterstwa w Policji, na mocy której mają w jednostkach policji powstawać kaplice i szarogęsić się kapelani. Nikt nie chciał zająć się tą indoktrynacją Policji nawet Lewica w Sejmie. w tej sytuacji nie ma się co dziwić, że najbardziej zainteresowani czyli policjanci ośmieszają tekst zawartego porozumieniaw jedyny dostępny sobie sposób. Skoro zakłada ono to porozumienie przestrzeganie w Policji Prawa kanonicznego, a ono przewiduje odprawianie egzorcyzmów … no to hajda „na całego” … dawajże kobyłko do płota.

    Jeśli Rząd RP, Sejm, Senat, Prezydent, Premier, Rzecznik Praw Obywatelskich nie dostrzegli niczego zdrożenego we wprowadzaniu do tej służby (podobnie jak w WP, Służbie Celnej i Straży Granicznej, etc.) funkcjonariuszy KRK oraz marnotrawieniu śroków finansowych na budowę kaplic i sal modlitewnych to wypada nam wyłaćznie okazywać wdzieczność policjantowi który samotnie walczy o zachowanie neutralności światopoglądowej w Policji … a raczej tym samym w całej Rzeczypospolitej Polskiej.

    Szacuneczek Panie Władzo !!!

  1. No trackbacks yet.
Możliwość komentowania jest wyłączona.
%d blogerów lubi to: