Strona główna > Czytanki polityczne, Informacje > Z życia ‚burmisia’ c.d.

Z życia ‚burmisia’ c.d.

27/11/2008

Ze względów kronikarskich po wpisach:

– czas na kontynuację przygód ‚burmisia’.

2008-06-17 – Zmiany we władzach Ochoty

Z posady wiceburmistrza Ochoty zrezygnował Maurycy Seweryn (SdPl). Jego miejsce zajął Piotr Żbikowski, dotychczasowy szef rady z ramienia Platformy.

– Pan Seweryn złożył rezygnację z powodów osobistych – mówi burmistrz Ochoty Wojciech Komorowski (PO). – Co uszanowałem podobnie jak większość rady.

Maurycy Seweryn to były asystent Marka Borowskiego. Stanowisko w zarządzie dzielnicy zawdzięczał wsparciu lidera socjaldemokracji. Na Ochocie odpowiadał m.in. za pomoc społeczną. Ostatnio zasłynął weekendową eskapadą do Sokołowa Podlaskiego. Zakończyła się rozbiciem służbowego auta.

Jeden z polityków SLD ujawnia nam kulisy wczorajszych zajść na sesji rady Ochoty.- Maurycy Seweryn miał do wyboru wariant miękki, czyli rezygnację, i twardy – wniosek o odwołanie. Ten był już gotowy. Wybrał pierwszy – napisał rezygnację i poszedł do domu – opowiada nasz rozmówca.

źródło: wiadomosci.gazeta.pl

2008-11-27 – CBA zatrzymało kierownika OSiR oraz byłego wiceburmistrza

Funkcjonariusze CBA zatrzymali kierownika marketingu w Warszawskim Ośrodku Sportu i Rekreacji Przemysława G. oraz byłego wiceburmistrza jednej ze stołecznych dzielnic Maurycego S. Podejrzani, powołując się na wpływy w samorządzie, pośredniczyli w przekazaniu łapówki.

Jak poinformował Temistokles Brodowski z CBA, łapówka miała być przeznaczona dla pracownika Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie – za wydanie decyzji administracyjnej dotyczącej dzierżawy gruntów jednego z warszawskich parkingów. Mężczyźni za pośrednictwo przyjęli część pieniędzy.

– Zatrzymani przez CBA mężczyźni usłyszeli w Biurze do Spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej w Warszawie zarzuty płatnej protekcji oraz wręczania korzyści majątkowych – poinformował Brodowski. Maurycy S. został aresztowany na trzy miesiące.

Funkcjonariusze CBA zabezpieczyli komputery i dokumenty, które mogą być dowodem w sprawie. CBA podkreśla, że śledztwo jest rozwojowe, niewykluczone są kolejne zarzuty i zatrzymania.

źródło: wiadomosci.gazeta.pl

%d blogerów lubi to: