Strona główna > Czytanki polityczne > Co dolega prezydentowi?

Co dolega prezydentowi?

15/01/2008

Po dłuższej awanturze w mediach o rzekomej chorobie alkoholowej miłościwie nam panującego prezydenta Lecha Kaczyńskiego zajrzałem na budzący ostatnio emocje mediów i kancelarii prezydenta blog Janusza Palikota.

Znalazłem tam takie oto słowa:

Polski prezydent jest osobą publiczną i wszelkie wiadomości na temat jego zdrowia nie mają charakteru prywatnego – dotyczą bowiem głowy państwa. Pogłoski, kuluarowe dyskusje, zniknięcia na kilka dni, wizyty w szpitalach, wrażenia po niektórych konferencjach prasowych, unikanie dziennikarzy po spotkaniach, czyż to wszystko nie upoważnia do pytania, tylko do pytania!, o zdrowie prezydenta? Czy krążące po całym Sejmie, od roku, setki plotek na ten temat – czy to także nie wymaga, w trosce o dobro prezydenta, jednoznacznej i publicznej komunikacji w tej sprawie? […]

Obywatel ma prawo wiedzieć, czy najważniejsza postać w jego kraju cierpi na chorobę nerek, przypadłości alkoholowe lub jakiekolwiek inne, bo od tego jaki jest stan zdrowia głowy państwa zależy bardzo wiele: sprawność systemu obronności, kursy walut i akcji, funkcjonowanie władz państwowych.

Po ich przeczytaniu doszedłem do wniosku, iż jako obywatel mam prawo znać odpowiedź na postawione przez posła obecnej kadencji sejmu. Kancelaria prezydenta unikająca odpowiedzi na tak zadane pytanie o stan zdrowotny (nie sugerujące bynajmniej alkoholizmu) głowy państwa winna udzielić rzeczowej i kompetentnej odpowiedzi obywatelom. W zamian obwieszcza wszczęcie postępowania na drodze cywilnej przeciwko posłowi. Pozostaje mi zatem jedynie przyłączyć się do jego pytania, co niniejszym czynię.

Jako obywatel mam prawo domagać się informacji na temat stanu zdrowia prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

 1. 15/01/2008 o 16:56

  co prawda to prawda.
  Palikot jaki jest – każdy widzi; ale pytanie jest
  (w normalnych krajach, np. w usa) – dość zwyczajowe
  i dla Państwa istotne.
  a Prezydent – to reprezentant; ale i nasz Pracownik.
  (i jako takowy badania kontrolne powinien…;-)

 1. No trackbacks yet.
Możliwość komentowania jest wyłączona.
%d blogerów lubi to: