Strona główna > Ciekawostki, Informacje > Koleje mazowieckie – koniec absurdu

Koleje mazowieckie – koniec absurdu

03/01/2008

Od poniedziałku (7.01.2008) w pociągach Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej będzie można jeździć także z biletem trzydniowym i tygodniowym

Zarząd Transportu Miejskiego wspólnie z kolejarzami likwidują wreszcie absurdalną lukę, na którą zwracali uwagę pasażerowie. Dotychczas pociągami można było jeździć z biletem dobowym oraz 30- i 90-dniowym. Z dwóch kolejnych rodzajów biletów będzie można korzystać na kolei od poniedziałku. Oczywiście w obrębie wspólnej strefy biletowej. Dziś obejmuje ona wszystkie stacje kolejowe na terenie Warszawy, a także Ząbki i Opacz na linii WKD.

Wciąż nie wiadomo, kiedy to udogodnienie zostanie rozszerzone na całą aglomerację. Wtedy dojazdy spod Warszawy stałyby się tańsze, bo pasażerowie nie musieliby oddzielnie płacić kolejom i ZTM w stolicy. Urzędnikom nie udaje się dotrzymać kolejnych terminów. ZTM liczy, że w kolejnym etapie wspólny zostanie wprowadzony na trasie z Pruszkowa do Sulejówka, czyli tam, gdzie kursuje Szybka Kolej Miejska. Żadnych dat jednak nie podaje. Ostatnio wstrzymywanie biletu aglomeracyjnego tłumaczone jest ogromnym tłokiem w pociągach podmiejskich. Koleje Mazowieckie obawiają się, że nie byłyby w stanie przewieźć dodatkowych pasażerów skuszonych atrakcyjną ofertą biletową.

Źródło: gazeta.pl

Drżyjcie kolejarze – nadciągam :)

%d blogerów lubi to: