Strona główna > Czytanki polityczne > Hyde park – made in Poland

Hyde park – made in Poland

12/12/2007

Po siedmiu miesiącach bojów udało się zrealizować inicjatywę radnych dzielnicy Środmieście. Przed Pałacem Kultury i Nauki, od strony ulicy Świętokrzyskiej wytyczono forum wolności słowa. Na schodkach stanęła kamienna mównica, od strony parku obszar ograniczają białe znaki na chodniku. Zgodnie z uchwałą Rady Warszawy zgromadzenia w tym miejscu nie wymagają wcześniejszego zgłoszenia.

Wśród pierwszych mówców warszawskiego hyde parku byli prof. Jerzy Bralczyk, językoznawca, wiceprezydent Włodzimierz Paszyński, były poseł lewicy Piotr Gadzinowski i oczekiwany przez dziennikarzy lider Unii Polityki Realnej Janusz Korwin-Mikke. Pierwsze tematy poruszane na forum były różnorodne. Samorządowcy toczyli spór o wyższości psów nad rybkami, młodzieżówka UPR gromiła traktat unijny. Po pierwszych popisach krasomówczych nieoczekiwanie interweniowała policja. Funkcjonariusze na prawie pół godziny wtrzymali wolność słowa, zabierając burmistrza Śródmieścia, Wojciecha Bartelskiego, do radiowozu. Po „uwolnieniu” samorządowiec nie chciał komentować przepływu informacji w stołecznej policji. Dziennikarzom powiedział, że został spisany i zostaną wszczęte procedury wyjaśniające. – Mam nadzieję, że będą szybko umorzone, bo prawo nie zostało złamane – powiedział po wyjściu z radiowozu.

Uchwała Rady Warszawy została opublikowana w sobotę i od poniedziałku zgromadzenia w granicach forum są legalne.

Innymi słowy policjant zawsze wie lepiej co jest a co jest a co nie jest legalną wolnością słowa w wystąpieniach publicznych więc … obywatelu rozejdźcie się i nie róbcie zbiegowiska bo narażacie na stres policjanta ;)

Kategorie:Czytanki polityczne Tagi: , ,
%d blogerów lubi to: