Światowy zjazd egzorcystów na Jasnej Górze
IAR, PU /10.07.2007 11:46

Na Jasnej Górze w Częstochowie 330 egzorcystów z 29 krajów za zamkniętymi drzwiami dyskutuje o walce z szatanem.

Egzorcysta to biskup lub mianowany przez niego kapłan posiadający specjalne zezwolenie ordynariusza na sprawowanie tzw. egzorcyzmu uroczystego. Tylko on może komunikować się ze złym duchem, używając w tym celu specjalnych formuł. Nie może w tym czasie znajdować się w stanie grzechu ciężkiego a do obrzędu powinien przygotować się modlitwą i postem. Inni księża mogą prowadzić egzorcyzm prosty czyli modlić się.

Europejscy egzorcyści spotykają się raz w roku najczęściej we Włoszech lub w Niemczech. Na Jasnej Górze obradują w historii po raz drugi. Egzorcystom w działaniu pomagają psycholodzy i psychiatrzy, którzy angażują się w rozróżnianie kto jest opętany a kto chory psychicznie.

Szatanów łatwo zidentyfikować
2007-07-02 18:35

Szatanów bardzo łatwo zidentyfikować, widać te buzie także w mediach – powiedział w poniedziałek premier Jarosław Kaczyński, nawiązując do swojej sobotniej wypowiedzi na konwencji samorządowej Prawa i Sprawiedliwości w Radomiu.

Premier powiedział tam – odnosząc się do protestów służby zdrowia – że gdyby ktoś niechętny Polsce, „w jakiejś innej stolicy”, chciał wymyślić scenariusz zaszkodzenia Polsce, to mógłby wymyślić właśnie to, co się teraz dzieje w kraju.

Zaznaczył, że nie jest to oskarżenie pod adresem pielęgniarek i lekarzy, bo – jak mówił – „oni mogą sobie tego nie uświadamiać”. „Ale inni szatani są tam czynni” – dodał premier.

Kaczyński wprowadza demonologię do polskiej polityki
2007-07-02 00:28

Jeśli opozycja jest szatanem, to wiadomo, kto stoi po stronie sił jasności – twierdzi senator PO, Stefan Niesiołowski. Polityk opozycji wyśmiewa w DZIENNIKU wypowiedzi premiera o „szatanie w polityce”.

Anna Wojciechowska: Wie pan, jak może wyglądać szatan?
Stefan Niesiołowski: Widziałem go na rysunkach. Ale żywego szatana nie widziałem.

Musiał pan widzieć. Premier powiedział, że są czynni szatani.
W przeciwieństwie do premiera, naszego wybitnego demonologa, nie jestem mistykiem i nie dane mi było ich dostrzec. Znam opisy z literatury: „nos jak haczyk, kurzą nogę i krogulcze ma paznokcie”.

Śmieje się pan, a premier mówił o poważnym zagrożeniu.
Premier mówił, że czynni szatani są w białym miasteczku pielęgniarek. A ja tam nie chodzę, bo może jakaś poczciwa pielęgniarka jest przebranym szatanem i wciągnie mnie do namiotu.

Szatan się denerwuje, stanęliśmy mu na ogonie
2007-07-11

Ojciec Tadeusz Rydzyk zapowiedział w środę, że nie będzie komentował publikacji i zarzutów pod swoim adresem. „Ja nie będę do tego się ustosunkowywał, co w stosunku do mnie. Niech wszyscy patrzą sami i wyciągają wnioski, natomiast trzeba się tu modlić, bo jest to walka duchów” – powiedział na antenie Radia Maryja dyrektor rozgłośni.

„Szatan się denerwuje bardzo; stanęliśmy mu – za przeproszeniem – na ogonie, można w przenośni powiedzieć i dlatego tak jest. Ale to dla nas znak, jak trzeba pogłębiać swoje życie religijne, swoją świadomość religijną, świadomość w ogóle, aby żyć w prawdzie” – dodał redemptorysta.

Reklamy