Strona główna > Techniczne > GlobeTrotter 3G Quad

GlobeTrotter 3G Quad

27/04/2007

W związku z problemami z siecią wypożyczyłem z firmy kartę GlobeTrotter 3G Quad. Moja radość skończyła się jednak chwilę po instalacji sterowników i włożeniu modemu do portu PCMCIA – Windows XP Professional po prostu się ‚zamroził’ – próby instalacji coraz to nowych sterowników i uruchomienia karty kończyły się tak samo – brakiem reakcji ze strony systemu, który blokował się za każdym razem. Pomyślałem ‚google twoim przyjacielem’ i ruszyłem na poszukiwania. Minął tydzień, karta kurzyła się na półce. Opisy na polskojęzycznych forach dyskusyjnych i tematycznych portalach społecznościowych przekonywały mnie, iż nic w tej sytuacji zrobić się nie da – no może z wyjątkiem wymiany laptopa na taki, który zechce współpracować z kartą. Oczywiście laptop musiałby mieć inną kartę grafiki niż ATI, ileś-tam RAM’u, odpowiednie chipsety dla złącza PCMCIA … lista była długa. Dostawca usług UMTS także nie był pomocny – rozwiązanie mojego problemu przerastało wyraźnie możliwości działu wsparcia technicznego. Uznałem, że nic z tym przypadkiem zrobić się nie da i zacząłem w gronie znajomych oczerniać producenta karty i dostawcę usług GSM (Plus) – bo towar niesprawny, problemy nieopisane, pomoc żadna etc.

Wczoraj usiadłem z mocnym postanowieniem rozwiązania tego problemu i … rozwiązałem go.

W przypadku mojego laptopa (Commpaq Evo N1020v) należało odwiedzić stronę producenta i pobrać, oraz zainstalować dwa pakiety:

1. ATI U1/RS200M AGP Bus Driver,
2. Tzw. System Enhancements Disk.

Pierwszy rozwiązywał istotę występującego konfliktu sprzętowego, który zawieszał system. Drugi rozszerzał możliwości systemu poprzez aktualizację kilku jego elementów tak by pracowały poprawnie w moim środowisku sprzętowym.

Niniejszy wpis zamieszczam jako wyraz pokory wobec własnej niewiedzy. Na moją (nie)wdzięczność zasłużył szczególnie dział wsparcia technicznego PlusGSM, który jak sądzę powinien posiadać elementarną wiedzę w temacie problemów jakie mogą występować z dostarczanym przez nich sprzętem. Chciałem także podziękować bezimiennym internautom, którzy podzielili się ze mną zniechęceniem wobec wyzwań jakie stawia używanie nowoczesnych technik komputerowych :)

Kategorie:Techniczne
%d blogerów lubi to: