Strona główna > Ciekawostki > Kreowanie rzeczywistości

Kreowanie rzeczywistości

05/03/2007

Czyli rzecz o rzetelności dziennikarskiej.

Poniedziałek 05 marzec 2007 14:40

Serwis wiadomosci.wp.pl publikuje news’a:

Stawiam publiczne pytanie panu premierowi: reprymenda jest za który z tych poglądów, prezentowanych przeze mnie od dwudziestu lat? My w LPR tych poglądów nie zmienimy – mówił Giertych

godzina 14:42

Zamieszczam komentarz pod artykułem (dotychczas nieopublikowany) w którym sugeruję, iż 20 lat temu rzeczony minister miał zaledwie 16 lat i zadaję pytanie o to czy przypadkiem nie jesteśmy świadkami zdarzenia potwierdzającego teorię iż mężczyzna dojrzewa do 16 roku życia a potem już tylko rośnie.

godzina ~15.20

Następuje zmianą treści wypowiedzi ministra w cytowanym serwisie. Obecnie wygląda ona tak:

Stawiam publiczne pytanie panu premierowi: reprymenda jest za który z tych poglądów, prezentowanych przeze mnie od wielu lat? Czy można być w polskim rządzie i prezentować takie poglądy jak ja? – pytał premiera Roman Giertych

godzina 15:47

Odsłuchałem wypowiedź ministra. Oto jej faktyczna treść:

Stawiam publiczne pytanie panu premierowi: reprymenda jest za które z tych zdań?

Podsumowanie:

Dziennikarz publikujący news’a wykazał się dużą kreatywnością. Kreatywnością w której nie ma znaczenia co powiedział polityk, lecz co zdaniem dziennikarza chciał bądź mógł powiedzieć. Dzięki temu zyskujemy obraz polityka, który zachowuje się jak krowa, która od wielu (a może tylko dwudziestu) lat nie zmieniła poglądów.

Na szczęście udało mi się wychwycić tego ‚komara’, niemniej zastanawiam się ile takich ‚robaczków’ udało mi się połknąć wierząc w rzetelność dziennikarską.

Miałem nadzieję na to, że sprawa już jest zamknięta. Pomyliłem się:

godzina 18:00

Po kolejnej edycji news w serwisie wiadomosci.wp.pl wygląda tak:

Wicepremier, szef LPR Roman Giertych oświadczył, że nie jest jego intencją „podważanie koalicji”, ale nie zmieni poglądów w sprawie propagowania homoseksualizmu i aborcji. Pytał też premiera, za które fragmenty jego niedawnej wypowiedzi dotyczącej tych tematów, należy mu się reprymenda.

Oficjalnie minister edukacji, wicepremiem Roman Giertych, nie jest już kreowany na krowę polskiej polityki, a ja z jednej strony zastanawiam się nad tym jaki kształt przybierze ów redakcyjny news jutro rano, a z drugiej cieszę się, iż rzetelność potrzebowała tylko kilku godzin na opamiętanie się ;)

Kategorie:Ciekawostki
 1. pewna wiedźma
  09/03/2007 o 19:27

  A ja miałam skomentować (bardzo złosliwie i wiedźmowato) ten nieopublikowany komentarz ;) , ale zmieniłam zdanie nie chcąc, być posadzoną o osobiste wycieczki dotyczące autora stony ;) . Komentarza nie będzie, ale bedą tradycyjne pozdrowionka ;) wiedźowate oczywiście ;)

 2. ati
  13/03/2007 o 19:50

  Po takiej zapowiedzi ja jednak poproszę o ten wstrzymany komentarz ;)

 3. pewna wiedźma
  18/03/2007 o 12:09

  Komentarza nie będzie, bo sobie obiecałam, że będe miłą wiedźmą ;)

 1. No trackbacks yet.
Możliwość komentowania jest wyłączona.
%d blogerów lubi to: