Strona główna > Ciekawostki > Demonstranci do wynajęcia

Demonstranci do wynajęcia

12/01/2007

Jakiś czas temu przygotowałem ofertę sprzedaży poparcia politycznego. Rzeczywistość pokazała, że muszę poważniej zastanowić się nad rozwinięciem tej idei albowiem …

Niemieckie partie i organizacje, które chcą prezentować swoje racje na ulicach miast, nie muszą martwić się o brak frekwencji na swoich manifestacjach. W Berlinie powstała pierwsza w Niemczech firma, zajmująca się wypożyczaniem demonstrantów.

Agencja dysponuje prawie 300 potencjalnymi demonstrantami, którzy rekrutują się przede wszystkim ze studentów niemieckich uczelni. Jak mówią, publiczne popieranie jakiejś idei, o ile nie stoi ona w sprzeczności z ich własnymi poglądami, nie jest dla nich problemem. Firma daje zatrudnionym prawo wyboru, w jakich zgromadzeniach chcą uczestniczyć. 26-letni Michael z Monachium zaznacza na przykład, że nie wziąłby udziału w wiecu neonazistów.

Za sześciogodzinny protest jednego demonstranta trzeba zapłacić 145 euro. Zdaniem szefa agencji Uwego Kampschulte, warto, bo – jak mówi – trudno o większy blamaż, jak szumne zapowiedzi manifestacji, na którą później przyjdzie 5 osób.

Na pomysł utworzenia firmy wpadł po proteście lekarzy przeciwko reformie służby zdrowia w grudniu ubiegłego roku. Kasy chorych wynajęły wówczas 170 studentów. Kampschulte mówi, że zgłaszają się do niego liczne instytucje i organizacje, choć, z oczywistych względów, żadna nie chce się do tego przyznać.

* tekst zaczerpnięty z portalu wiadomosci.wp.pl

Kategorie:Ciekawostki
  1. 03/03/2007 o 17:07

    Czy mogę dla strony http://www.antylicho.pl wynająć trzystu demonstrantów przeciwko demoralizacji Giertycha oraz przeciwko licznym zwolennikom drobiu. Nie dlatego, aby szerzyć demokrację, ponieważ jest ona stworzona tylko na papierze i nigdy nie znalazła poparcia w rzeczywistości jedynie w gwoli istnienia. Mirosław Mazur.

  1. No trackbacks yet.
Możliwość komentowania jest wyłączona.
%d blogerów lubi to: