Strona główna > Prywatne > Koniec zmywania garów

Koniec zmywania garów

16/11/2006

Umiejętność selektywnego czytania kształciłem przez cały okres dorastania w PRL’u. Dzisiejsza prasówka obarczona wspomnianym wcześniej ‚błędem młodości’ dostarczyła mi argumentów na rzecz … o tym za chwilę:

A dużo osób cierpi dziś na niepłodność?

– Bardzo wiele i coraz więcej. Szacuje się, że około 20% w wieku rozrodczym ma kłopoty z poczęciem dziecka. Ale u podstaw tego problemu naprawdę nie leżą środki antykoncepcyjne.

To co?

– Warunki życia: stres, zanieczyszczenie środowiska, praca w szkodliwych warunkach. Znakiem czasów jest to, że coraz trudniej dziś znaleźć dawców nasienia. Bo mężczyźni, którzy nawet uważają się za zdrowych, mają coraz mniej plemników, a do tego one coraz słabiej się ruszają. Bardzo niewielu panów jest w stanie spełnić warunki dawcy.

Dlaczego tak jest?

– Przyczyny męskiej niepłodności mogą być wrodzone, to na przykład zaburzenia w budowie narządów – niedrożność dróg wyprowadzających nasienie. To może być też efekt przebytych stanów zapalnych, może powikłanie po chorobach wieku dziecięcego, na przykład po śwince. Ale coraz częściej to po prostu wynik złych warunków pracy – tak się dzieje choćby u kierowców czy w zawodach, w których panowie narażeni są na przegrzewanie jąder. Także mężczyźni pracujący w kontakcie z chemikaliami i szkodliwymi substancjami nie mają się najlepiej. Swoje robią też dodatki chemiczne i hormonalne do żywności, a także zwykłe detergenty, na przykład płyny do zmywania, które mają w składzie substancje o budowie podobnej do hormonów żeńskich, w związku z tym mogą zaburzać produkcję plemników u mężczyzn.

Wracając do przerwanego wątku:

Kochanie, czy zauważasz wytłuszczenia w zdaniu powyżej. Wzmiankę o płynach do zmywania i produkcji plemników? Czy mam kończyć? ;)

Ps. Szanowni czytelnicy! Autorka tekstów, pani ginekolog (czyli: siła fachowa), funduje nam niekończący się raj na ziemi. I jak tu nie kochać kobiet? ;) Całość informacji w tekście Bzdury i fakty o antykoncepcji.

Kategorie:Prywatne
 1. udeis
  16/11/2006 o 19:53

  Zatem kochanie, szukasz dodatkowej pracy, zarabiamy na zmywarkę :) Tylko proszę nie jako kierowca ;). No i koniec z ciepłymi kąpielami ;P

 2. ati
  19/11/2006 o 14:33

  Wiedziałem. Po prostu wiedziałem ;)

  Ps. Przez chwilę pomyślałem o tym, że zostanę politykiem, co rozwiąże wszystkie nasze problemy finansowe. Pozostaje jednak ryzyko, że zmywarka w takich okolicznościach zechciałaby dokonać na mnie zamachu wzorem pewnej krakowskiej wanny ;) Przemyślę ten Computerland ;)

 3. udeis
  19/11/2006 o 14:35

  jednak zmieniłam zdanie. Bądźmy ekologiczni i oszczędni. Niedaleko Wisła, piasek do zmywania można znosić wiadrami :) W ten sposób zapewnimy w domu obsługę brudnych naczyń a Tobie poprawę kondycji bez uszczerbku na płodności :)

 4. ati
  19/11/2006 o 14:38

  Noszenie wiader może być przyczyną wielu groźnych chorób, że wspomnę np. przepuklinę pachwinową ;) A wtedy nie tylko z płodności ale i z seksu nici ;)

 1. No trackbacks yet.
Możliwość komentowania jest wyłączona.
%d blogerów lubi to: