Strona główna > Żarty > Popieram układ

Popieram układ

02/11/2006

Popieram układ

Ja także popieram układy. Im bardziej scalone tym lepiej :)

Ps. Dzięki otrzymanej przed chwilą wiadomości udało mi się odnaleźć autora obrazka.

Kategorie:Żarty
 1. 02/11/2006 o 15:27

  Zauważ że ‚układ’ się rozpada.

 2. mwd
  02/11/2006 o 15:30

  Skąd Ty bierzesz takie fajne obrazki?! Bardzo zgrabnie zrobiony wektor… „Rispekt!” – jak mawiali rzymianie.

 3. ati
  02/11/2006 o 17:19

  Fanatyku:

  Jako zwierzę informatyczne zauważam następującą prawidłowość: układy rozpadają się dokładnie w tych momentach, w których na rynku dostępne są nowsze technologicznie zamienniki ;)

  Marcinie:

  Z googla ;) A odpowiadając zupełnie poważnie: odpowiedzialność za scalaka ponosi Aniou jako dostawca części zamiennych ;)

 4. 02/11/2006 o 17:23

  Wniosek – stary układ przestał prawidłowo działać (nigdy zresztą nie działał prawidłowo) a dzięki nowemu dostępnemu na rynku wymieniliśmy stary na lepszy model. Nowy odel nie zrzera tyle energi na utrzymanie samego siebie dzielki czemu więcej może wytworzyć dla nas ;)

  hmmm… ten sposób dyskusji na „ten” temat bardziej mi odpowiada :]

 5. ati
  02/11/2006 o 20:31

  Mogę pozostać przy porównaniu i stwierdzić, iż właściwy układ scalony pozostaje bez zmian. To dokładnie ta sama technologiczna ‚szmira’, w której producent postarał się wyłącznie o zmianę designu i wiodącego spotu reklamowego. Wszyscy się cieszą, a fakty są takie, że energię żre jak żarło, sterowniki nadal nie działają poprawnie, a system wiesza się na twardo z regularnością jakiej nie wykazywały poprzednie karty.

 6. 02/11/2006 o 21:43

  Jednakowoż ten system wykrywa wiele wirusów, robaków, trojanów, etc. któe poprzedni system sam z siebie wyprodukował i utrzymywał mimo iż w założeniach przecież miał nas (m.in.) przed nimi chronić.

 7. ati
  03/11/2006 o 07:16

  Innymi słowy wymieniliśmy wszystkie podzespoły sprzętowe, na ich technologiczne odpowiedniki płacąc jedynie za zmieniony design (ulegliśmy reklamie – zdarza się). Daliśmy się także namówić na zmianę systemu, który, z punktu widzenia indywidualnego użytkownika, poza zwiększoną ilością ‚wodotrysków’, oraz usunięciem kilku zbytecznych funkcji, wydaje się niczym nie różnić od poprzedniego (mówiąc wprost nadal bazuje na przestarzałym kodzie).

  Patrząc perspektywicznie taki upgrade wydaje się pozbawiony jakiegokolwiek sensu. Downgrade’u robić nie będziemy gdyż to także wydaje się zbyteczną stratą czasu. Opcja format/reinstalacja także nie wchodzi w grę. Sytuacja stwarza pozory patowej.

  Pozostaje nam jedynie próba znalezienia właściwego oprogramowania mogącego w miarę bezkonfliktowo funkcjonować w zmienionym środowisku sprzętowym. Proponuję odrzucić sugestie dotyczące stosowania algorytmów z poprzedniej epoki i napisać własny odpowiednik systemu z rodziny OpenSource. Wymaga to zmiany sposobu myślenia. Zmiany podejścia. Obecni programiści nam tego nie zapewnią. Złe nawyki im na to nie pozwalają. To z kolei oznacza, że sami musimy zacząć się uczyć …

 8. 03/11/2006 o 09:37

  Jednakowoż ten system wykrywa wiele wirusów, robaków, trojanów, etc. któe poprzedni system sam z siebie wyprodukował i utrzymywał mimo iż w założeniach przecież miał nas (m.in.) przed nimi chronić.

  A Ty twierdzisz, że:

  Innymi słowy wymieniliśmy wszystkie podzespoły sprzętowe, na ich technologiczne odpowiedniki płacąc jedynie za zmieniony design (ulegliśmy reklamie – zdarza się).

  No cóż…

 9. ati
  03/11/2006 o 14:28

  To nie ja przeniosłem środek ciężkości z hardware’u na software ;)

 10. 16/11/2006 o 20:44

  A obrazek jest stąd: http://popieramuklad.go.pl/

 1. No trackbacks yet.
Możliwość komentowania jest wyłączona.
%d blogerów lubi to: