Strona główna > Ciekawostki > Złota muszla 2005

Złota muszla 2005

14/05/2006

Łódzka redakcja Gazety Wyborczej już po raz dziewiąty przyznała nagrodę Złotej Muszli za Bzdurę Roku. W 2005 r. nie do pokonania okazały się władze Płocka, które zbudowały most donikąd.

Urząd Miasta w Płocku pięć lat budował most przez Wisłę. Most kosztował 190 mln zł. Ma 1,2 km długości. W nocy jest pięknie oświetlony, monitoruje go 40 szybkoobrotowych kamer, jezdnia wyposażona jest w czujniki temperatury. Jednym słowem – cacko. Tyle że nie można po nim przejechać, bo władze miasta nie zbudowały dróg dojazdowych. Przez 2005 r. nie udało się zorganizować i rozstrzygnąć przetargu na dojazd. Wszystkie unieważniano, bo brakowało np. dwóch słów albo zmienił się numer porządkowy przyznanej dotacji. Mieszkańcy Płocka nazywają most „powietrznym”, bo można doń dostać się tylko z powietrza. Popularne jest też określenie „Daleko od szosy”.

* tekst zaczerpnięty z portalu gazeta.pl

Kategorie:Ciekawostki
 1. pewna wiedźma
  16/05/2006 o 17:34

  hmmm…obawiam sie że wiele przedsięwzięć w tym pieknym kraju zmierza dokładnie w tym kierunku, co most w Płocku. Pozdrawiam wiedźmowato :)

 2. 16/05/2006 o 22:02

  most – rekord świata – widziałem zdjęcie – paranoja :D

 3. mazur
  22/06/2006 o 22:30

  Nie tylko widziałem, ale byłem na nim przedarłszy się przez głaszcz krzaków i zarośli. Nie jest tak źle. Wszędzie kamery oświetlony po prostu rewelacja. Jak komuniści budowali sobie pomniki to teraz u schyłku trzeciej rzeczpospolitej tez pobudowali pomnik aby o nich nie zapomnieli. Strach pomyśleć, co będzie u schyłku czwartej rzecz…..litej. Może jakiś okazalszy monolit albo drugi pałac kultury, lecz większy. Ponoć kasy nie ma na służbę zdrowia a tu mamy trakt bez wjazdu przez ściek wiślany. A może nie rozumiemy przewidywań polityki. Być może chodzi tutaj o most, który w każdej chwili można przerzucić w dowolnym miejscu. Przykładowo przez wschodnią granicę, gdy się u nas zagotuje. O tym nie pomyśleliście. Co? Wiem!! Jest to promocja.

 4. udeis
  23/06/2006 o 09:29

  Mazurku szukamy miejsca na ucztę weselną.. skoro ten most taki piękny i oświetlony.. hmm… do tego kamery :) Jak myślisz ? Pomysł wydaje mi się przedni ;)

 5. mazur
  23/06/2006 o 17:38

  Znam lepsze miejsce. 1000 metrów działki koło mojego domu pośród czereśni. Jak ktoś się nawali to może zanurkować w oczku wodnym a tak kąpiel w Wiśle nie wiem czy mile widziana by była? Tym bardziej, że po takim delikwencie nie wiele by zostało. No wiesz kwas siarkowy rozpuszczalniki fekalia i bakterie Koli na wasze przyjęcie do nic miłego tym bardziej, że taka temperatura aż klawiatura mi się do palców przykleja. Pozdro MM

 1. No trackbacks yet.
Możliwość komentowania jest wyłączona.
%d blogerów lubi to: