Strona główna > Techniczne > KMail nie wysyła maili ?!

KMail nie wysyła maili ?!

25/04/2005

Na wielu stronach poswieconych KDE 3.4 znalazlem informacje o tym, iz nowy KMail (1.8) jest wybrakowanym produktem albowiem, cytuje: ‚nie wysyla maili’. Sam takze zetknalem sie z owym pozornym bledem KMail’a. Pozornym, albowiem usuniecie problemu wymagalo zainstalowania bibliotek libsasl2-plug-* (*login, *plain, *anonymous – w zaleznosci od typu weryfikacji uzytkownika na serwerach SMTP, zaleznie od typu konta), oraz wgrania nowej wersji biblioteki libqca-sasl.

By znalezc ww. rozwiazanie nalezalo przeczytac ze zrozumieniem komunikaty bledow KMail’a przy probie wysylania poczty w systemie pozbawionym wspomnianych bibliotek.

Kategorie:Techniczne
  1. woti
    01/02/2008 o 08:18

    Jestem, a raczej byłem (do teraz) zadowolonym użytkownikiem KMaila po Mandriva 2007. Przesiadłem sie na KUbuntu 7,1 – i tu KMail nie wysyła. Wysyłał, ale przestał. W związku z powyższą radą próbowałem znaleźć rzeczone biblioteki – nie umiem. I proszę nie odpowiadać, że skoro nie umiem, to nie powinienem… Po co komu takie buble?

  2. 01/02/2008 o 09:46

    Używam Kubuntu 7.10 i u mnie działa więc to chyba jednak sprowadza się do stwierdzenia którego chciałeś uniknąć :) Jako, że nie ma obowiązku posługiwania się KMailem zawsze możesz posłużyć się innym programem pocztowym – poczynając od Thunderbirda na Evolution kończąc ;)

  1. No trackbacks yet.
Możliwość komentowania jest wyłączona.
%d blogerów lubi to: